Paryż to niezwykle popularne wśród turystów miejsce na mapie Europy. Słynne muzea, piękne zabytki i urokliwe kawiarenki to nie wszystko czym może zachwycić nas stolica Francji. Osoby decydujące się na przyjazd do Paryża chętnie odwiedzają też Disneyland, który gwarantuje wiele radości dla najmłodszych i zapewnia powrót do dzieciństwa dorosłym. Czy jednak popularny park rozrywki jest wart zobaczenia? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Oderwij się od rzeczywistości w świecie bajek

Barwne postacie z bajek Disneya gościły w życiu praktycznie każdego człowieka. Nawet dorośli przyznają nam rację, że będąc dziećmi marzyli o wcieleniu się, choć przez chwilę w Śpiącą Królewnę, Piotrusia Pana, czy Królewnę Śnieżkę. W parku rozrywki Disneyland Paris te marzenia mogą stać się rzeczywistością. Naszym zdaniem odwiedzenie tego miejsca to pozycja obowiązkowa każdej wycieczki do stolicy Francji. Oto 4 powodów, dlaczego Disneyland jest perfekcyjnym miejscem dla dzieci i dorosłych:

  • Atrakcje podnoszące tętno – Disneyland Paris to park rozrywki, w którym znajdziemy idealne miejsca do zabawy dla najmniejszych pociech, takie jak Peter Pan’s Flight, ale też dla dorosłych, jak rollercoaster Space Mountain: Mission 2. Gwarantujemy, że w tym miejscu nikt nie będzie się nudził.
  • Odwiedziny u Śpiącej Królewny – każdy odwiedzający Disneyland Paris musi po zmroku udać się do Disney Dreams, a dokładnie Sleeping Beauty Castle, w którym przeniesiemy się do świata Śpiącej Królewny. Piękne iluminacje, fajerwerki sprawią, że poczujemy się jak w świecie magii!
  • Odpocznij na łonie natury – Disneyland Paris łączy ze sobą elementy ekscytującej zabawy z miejscami idealnymi do wypoczynku. Dorośli zmęczeni gonitwą za postaciami z bajek będą mogli chwilę odpocząć spacerując po parku. Nie jest to jednak miejsce standardowe, gdyż znajdziemy tutaj ponad 35 tysięcy drzew i 450 tys. krzewów! To miejsce robi wrażenie, a swoim perfekcyjnym rozplanowaniem ukoi zmysły każdego dorosłego.
  • Spotkanie marzeń – kultową postacią Disneya jest bez wątpienia Myszka Miki. Będąc w Disneylandzie każdy może zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Większość dorosłych przyzna mi rację, że w dzieciństwie śniła, by spotkać się z wesoła myszką z kultowych bajek. Oczywiście na terenie parku rozrywki możemy spotkać też inne postacie z bajek!

W tym wspaniałym miejscu rozrywki cudowne chwile przeżyją zarówno rodzice, jak i dzieci. Dostosowane atrakcje do różnych grup wiekowych sprawią, że nikt tutaj nie będzie się nudził.

Jak dojechać z Paryża do Disneylandu?

Na koniec warto wspomnieć, jak dojechać z Paryża do Disneylandu, gdyż większość turystów podróżuje właśnie ze stolicy Francji. Sposobów na dojazd jest kilka:

  • kolej – do parku rozrywki możemy dojechać szybką kolejką podmiejską, należy jednak liczyć się ze sporą ilością podróżnych na tej trasie
  • wynajem samochodu – kolejnym sposobem na dojazd do Disneylandu jest wynajem samochodu. Niestety najem to dość spory koszt, ponadto jesteśmy obarczeni koniecznością opłacenia parkingu na miejscu, który i tak jest niestrzeżony
  • taksówka/ bus – to bardzo ekonomiczny i szybki sposób na przejazd. Transferparis oferuje przewóz osób z centrum Paryża lub ze wskazanego adresu do Disneylandu. Transport realizujemy busami i samochodami osobowymi. Gwarantujemy komfortowy przejazd w bardzo korzystnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *