Disneyland Resort Paris to kultowy park rozrywki Walta Disneya. Miejsce to co roku odwiedzane jest przez turystów z całego świata, dlatego tak istotną jest transport do Disneylandu położonego na przedmieściach Paryża. W poniższym artykule opiszemy, jak dojechać do parku rozrywki ze stolicy. Mamy nadzieję, że z nami znajdziesz najlepszy dla siebie środek transportu.

Samochodem, koleją, a może autobusem?

Sposobów na dojechanie do Disneylandu z Paryża znajdziemy wiele. Warto przed podjęciem decyzji poznać wady i zalety wszystkich rozwiązań, by podjąć jak najlepszą decyzję. Park rozrywki Walta Disneya położony jest ok. 32 km na pd-wschód od Paryża. Odległość nie jest znaczna, jednak warto do tej podróży przygotować się nieco wcześniej, gdyż Disneyland to kultowa atrakcja cieszącą się ogromną popularnością. Oto jak dojechać z Paryża do Disneylandu:

  • kolej – do parku rozrywki możemy dojechać szybką kolejką podmiejską RER, a także pociągiem TGV. Należy wysiąść na stacji Marne La Vallée/Chessy, która znajduje się przy samym wejściu do Disney Parku. Osoby wybierające ten środek transportu muszą mieć świadomość, że wybiera go bardzo wielu turystów. Jeśli zależy nam na uniknięciu kolejek i ścisku nie należy wybierać podróży koleją. Niestety w najbardziej popularnych porach dnia koniecznie będzie odstanie w nawet godzinnej kolejce. Zaletą jest cena, gdyż za bilet kolejowy zapłacimy mniej, niż 10 euro.

  • wynajem samochodu – osoby podróżujące całą rodziną mogą wynająć samochód i to właśnie nim dostać się do Disneylandu. Należy zaznaczyć, że parkingi w obrębie parku są płatne i niestrzeżone! Dlatego warto być przygotowanym na dodatkowe koszty. Wybierając samochód, jako środek transportu warto znaleźć sporo wcześniej firmę, od której nabędziemy pojazd, by uniknąć przepłacenia za usługę.

  • bus / samochód / taksówka z polskim kierowcą – dogodnym sposobem transportu dla turystów jest wynajęcie busa lub samochodu z polskim kierowcą. Transferparis oferuje usługę transportu do Disneylandu z Paryża. Kierowca przyjeżdża po klientów pod wskazany w stolicy adres. Przejazd na tej trasie dla 8 osób wynosi zaledwie 60 €. Jest to bardzo komfortowy, tani i bezpieczny sposób podróżowania do tego kultowego miejsca rozrywki.

  • taksówka – do parku Walta Disneya możemy dostać się też miejscową taksówką. Niestety podróżowanie lokalną, francuską taksówką wiąże się ze sporym kosztem. Wybierając ten środek transportu warto być przygotowanym na tak znaczny koszt.

Oto najbardziej popularne sposoby na dojazd z Paryża do Disneylandu. Mamy nadzieję, że poradnik Transferparis ułatwi podjęcie właściwego wyboru. Pamiętajmy, że komfortowy transport jest bardzo istotny na każdym wakacyjnym/turystycznym wyjeździe. Nie warto stresować się podróżą, gdyż odbiera to radość z odwiedzanego miejsca.

Posiadamy w naszej ofercie bilety do disneylandu paryż . Bilety zakupione u nas są tańsze dzięki czemu mogą Państwo zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy.

Przykładowe ceny na bilety zakupione bezpośrednio u nas:

  • Bilety do disneylandu paryż -60 €
  • Asterix Park – 40 €
  • Aquaboulevard Paris – 22 €
  • BatoParisiens – 12 €
  • La Tour Monparnasse – 14 €
  • Musee Grevin – 22 €

1-disneyland_castle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *