Kiedy aura za oknem sprzyja mamy ochotę na różnego rodzaju wojaże. Na zewnątrz jest ciepło, a taka pogoda sprzyja poznawaniu świata oraz nowych, wspaniałych miejsc. Jedną z lokalizacji, które godne są odwiedzenia, jest stolica Francji – Paryż. Jednakże dla turystów, swego rodzaju problemem może być dostanie się z lotniska do miasta. Mimo to istnieje pewne proste rozwiązanie, z którego może skorzystać absolutnie każdy. I co najważniejsze – jest ono tanie!

Port lotniczy Orly – początek francuskiej przygody

Wielu turystów odwiedzających Francję decyduje się na przylot samolotem. Nic dziwnego, obecnie ceny biletów lotniczych są bardzo atrakcyjne, a ten rodzaj transportu ma wiele zalet, z komfortem podróżowania na czele. Turyści chętnie wybierają lotnisko Orly. Port ten położony jest 13 kilometrów na południe od Paryża. Jest on dobrze skomunikowany ze stolicą, jednakże coraz więcej turystów decyduje się na inne formy przedostania się do miasta, aniżeli te zorganizowane.

Przejazdy z Transferparis

Niektórzy turyści starannie planują całą swoją podróż. Będąc już na lotnisku Paryż-Orly dojazd do centrum nie stanowi dla nich większego problemu. Co ważne, rezygnują oni z komunikacji autobusowej, kolejowej, czy nawet z tradycyjnych taksówek. Coraz częściej natomiast korzystają z usług firmy Transferparis. Współpracuje z nią wielu kierowców, przed którymi francuska stolica nie ma żadnych tajemnic. Doskonale znają oni nie tylko główne zabytki, ale także rozmaite ciekawostki związane z historią Francji. Istotne jest również to, że doskonale opanowali oni topografię miasta i jego okolic, dlatego też dowiozą oni każdego sprawnie i bezpiecznie do celu.

Co można zobaczyć w Paryżu?

Paryż to miasto, które oferuje zwiedzającym niezliczoną liczbę atrakcji. Najbardziej znane z nich to oczywiście Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Luwr i Wersal, jednakże po ich odwiedzeniu warto pokusić się o zapuszczenie w mniej znane rejony francuskiej metropolii. Spacerując nad Sekwaną można bowiem wstąpić do jednej z tamtejszych knajpek bądź restauracji i skosztować miejscowych potraw. Można także przepłynąć statkiem po rzece i z tej perspektywy podziwiać miasto. Ponadto, godne odwiedzenia są także liczne muzea. W ich murach zgromadzono liczne dzieła sztuki z rozmaitych epok, które budzą podziw wśród miłośników z całego świata. Z kolei największą atrakcją dla dzieci, jest Disneyland – jeden z najsłynniejszych na świecie parków rozrywki. Każdy, w tym także dorośli, znajdzie tam coś ciekawego dla siebie. A w dniu powrotu, znów warto skorzystać z usług Transferparis.

Wyjazd za granicę wiąże się zawsze z pewnego rodzaju kłopotami. Nie każdy bowiem zna miejsce, do którego się udaje, podobnie rzecz wygląda z językiem. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług Transferparis, które umożliwią nie tylko szybki i komfortowy transport, ale także pozwolą na poznanie Paryża i jego okolic, dzięki opowieściom kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *