Stolica Francji to niezwykle chętnie odwiedzane miejsce przez turystów z całego świata. Paryż uznawany za miasto zakochanych, stolicę mody i miejsce słynące z fantastycznych atrakcji turystycznych przyciąga zwiedzających przez cały rok. Najpopularniejszym środkiem transportu, który umożliwia dostanie się do Paryża są samoloty, gdyż miasto to znajduje się w pobliżu, aż 3 lotnisk! Jak jednak dojechać z portu lotniczego do centrum stolicy? O tej ważnej części podróży każdego turysty powiemy w dalszej części artykułu.

Dotrzyj bezpiecznie i szybko z lotniska do celu!

Sposobów na dotarcie z lotniska do Paryża jest kilka. Praktycznie z każdego portu lotniczego do stolicy możemy dotrzeć autobusem, pociągiem, taksówkami i busami. Dzisiaj skupimy się na największym lotnisku stolicy Francji. Sprawdź, jak dojechać z lotniska Charles de Gaulle do centrum Paryża:

  • autobus – spod lotniska odjeżdża autobus, który zatrzymuje się w centrum Paryża koło opery. Cena przejazdu to ok. 10 euro, a podróż tym środkiem transportu zajmie nam ok. 50 minut. Turyści muszą się jednak liczyć ze sporym obłożeniem podróżnych na tej trasie.
  • kolej – podróżni do centrum stolicy mogą dostać się kolejką miejską. Koszt przejazdu to ok. 10 euro, a czas przejazdu w zależności od wyboru stacji na której wysiądziemy zajmie nam 30-45 minut.
  • taksówka francuska – pod portem lotniczym zawsze możemy znaleźć wolną taksówkę. Czas przejazdu do centrum Paryża zajmuje ok. 45 minut, jednak cena może odstraszać, gdyż oscyluje w granicach 50-60 euro.
  • bus/ taksówka polska – to najbardziej popularna forma przejazdu do centrum Paryża. Każdy podróżujący może zarezerwować przejazd będąc jeszcze w Polsce na stronie Transferparis. Po wylądowaniu umówiony bus lub taksówka będą na nas czekać pod odpowiednim terminalem. Koszt przejazdu w zależności od liczby podróżujących osób będzie się wahać w granicach 20 euro. Polski kierowca dowiezie turystów pod wskazany adres lub po prostu do centrum stolicy, a przy okazji odpowie na ewentualne pytania odnośnie pobytu w Paryżu.

Nie daj się oszukać przewoźnikowi

Na koniec warto wspomnieć o nieprzyjemnościach, jakie spotykają niektórych turystów podczas transferu z lotniska do Paryża. Szukając przewoźnika zawsze zwracajmy uwagę, czy jest to firma świadcząca usługę transportową w sposób legalny. Nie podróżujmy z przewoźnikami, którzy nie posiadają odpowiednich uprawnień! Brak pozwolenia na przewóz osób i odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej może skończyć się fatalnie dla podróżujących turystów. Jak rozpoznać przewoźnika oszusta? Oto kilka wskazówek:

  • na szybie przedniej i tylnej znajduje się zawsze winieta w kolorze zielonym lub niebieskim (jest to dowód, że pojazd jest zarejestrowany w ministerstwie transportu i ma pozwolenie na świadczenie przewozu osób)
  • na przedniej szybie zawsze musi być umieszczona książeczka z kwalifikacjami zawodowymi kierowcy. Warto sprawdzić, czy dane widniejące w niej są spójne z dowodem tożsamości kierowcy.
  • karta rezerwacji – przewoźnik musi posiadać kartę rezerwacji, która zawiera dane podróżującego wraz z ceną przejazdu.

Jak postąpić, kiedy dostrzegliśmy nieprawidłowości? Nie decydujmy się na podróż z pseudo przewoźnikiem bez usprawnień, gdyż w przypadku wypadku lub kontroli policji możemy mieć duże nieprzyjemności. Zawsze korzystajmy z usług firm legalnych z wieloletnim doświadczeniem, które zagwarantują nam komfortowy i bezpieczny przejazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *